23. 3. 2022

Plavecký bazén v Sokolovně otevřen

Bazén bude otevřený veřejnosti ve všedních dnech od 6.00 do 8.00 hodin a poté od 14.00 do 22.00 hodin. Blok od 8.00 do 14.00 hodin je určený školám. Během víkendů bude otevřeno pro veřejnost od 8.00 do 22.00 hodin. V součtu to znamená, že každý týden zde bude vyhrazeno 78 rekreačních hodin. Zrekonstruovaný krytý bazén má pět plaveckých drah, součástí základního vstupného je i možnost využít vířivku a parní komoru.
„Na výslednou podobu můžeme být pyšní. Jsem rád, že díky spuštění druhého provozu významně rozšiřujeme kapacity plavání v našem městě,“ řekl primátor Raduan Nwelati.
„V dobách stoupajících nákladů na energie chceme být oporou pro naše obyvatele a snažíme se nezdražovat námi provozované služby. V bazénu na Štěpánce proto zachováváme ceník ve stejné výši jako v minulém roce a byl pro nás také podkladem pro tvorbu ceníku v nově otevřeném bazénu v sokolovně. Například hodina plavání s MB kartou vyjde dospělého na 60 korun, což mi přijde velmi příznivé,“ říká jednatel společnosti a první náměstek primátora Ing. Jiří Bouška.
„Oceňujeme, že jsme našli společnou řeč se zástupci města Mladá Boleslav, podařila se rekonstrukce bazénu do jeho současné podoby a provoz tak může být znovu obnoven. Kromě zkvalitnění služeb pro obyvatele se celkově zlepšilo kompletní prostředí i zázemí pro naše cvičence,“ řekl starosta TJ Sokol Mladá Boleslav Bohumil Rosenkranz.
„V rámci zatraktivňování Mladoboleslavska podporujeme mimo jiné rozvoj volnočasových aktivit. Těší nás dokončení bazénu v historických prostorách zdejší sokolovny a nepochybujeme, že se rychle stane vyhledávaným místem pro sport i odpočinek,“ řekl Bohdan Wojnar, člen dozorčí rady Nadačního fondu Škoda Auto.

Sdílej článek s přáteli