Městské koupaliště

Městské koupaliště

Areál městského koupaliště nabízí vyžití pro všechny věkové skupiny návštěvníků a to především ve vodě, ale i na souši. Vodní plochy mohou být vyhřívané a díky tomu je možné využití bazénů i v případě chladnějšího počasí. Aktuálně vyhříváme na 27 ⁰C

Areál koupaliště se dělí do čtyř částí: vodní svět, dětské hřiště a sportovní hřiště, písečnou pláž se vzduchovými trampolínami a část s občerstvením.

Do celého areálu koupaliště je zákaz vstupu psů – více informací v návštěvním řádu.

Provozní doba
Městské koupaliště

Možnosti využití

Vodní svět

je tvořen nově zrekonstruovaným multifunkčním bazénem, rodinným bazénem a brouzdalištěm. Multifunkční bazén nabízí spoustu atrakcí jako např. více jak60 m dlouhý tobogán, skokanské můstky, šest plaveckých 25 m dlouhých drah, vodní clonu, bublery, chrliče, divokou řeku, vodní lávku a v neposlední řadě v ČR ojedinělou atrakci a to speciální vodní věž Aqua Tower a mnoho dalších. Ochoz multifunkčního bazénu tvoří čistá zóna ze zámkové dlažby se spoustoulehátek a slunečníků a přímým přístupem k nově vybudovanému plážovému baru, kde jsou pro návštěvníky připraveny koktejly dle jejich výběru a chuti.

Mobilní bazén – Severní sídliště

Nový areál nechalo Statutární město Mladá Boleslav vybudovat na volném pozemku navazujícím na parkovací dům v Severním sídlišti. Jeho součástí je montovaný bazén o rozměrech 16krát 4,5 metru, dětské brouzdaliště, velká nafukovací trampolína 10×16 m a písečná pláž s lehátky a slunečníky, herní prvky pro děti, toalety, převlékárny a před vstupem do bazénu sprchy. Cílem této investice je rozšířit ve městě dosud nedostatečné možnosti koupání.Výhodou této investice je možnost v případě potřeby veškeré zařízení demontovat a přemístit do jiné vybrané lokality. Na provoz koupaliště dohlíží plavčík, který je nucen mimo jiné regulovat počet lidí v bazénu. Zároveň v něm může být totiž maximálně 26 až 30 osob, zatímco kapacita pláže je 400 lidí. Návštěvníci proto musí počítat předem s tím, že na vykoupání si musí při plně obsazeném areálu chvilku počkat.

Multifunkční hřiště

Dětské hřiště a sportovní hřiště nabízí zábavu pro všechny věkové skupiny. Dětské hřiště je vybaveno houpačkami a domečkem s pískovištěm pro nejmenší návštěvníky, věží s prolézačkami pro starší děti a dominantu hřiště tvoří dřevěná loď s kormidlem, prolézačkami a dalšími možnostmi zábavy. Pro maminky skýtá dostatečné množství laviček. Tato část koupaliště je otevřena celoročně. Sportovní hřiště jsou trojího typu a sice hřiště na minikopanou, hřiště na plážový volejbal a hřiště na badminton. Všechna jmenovaná hřiště včetně dětského jsou volně přístupná a to i v období mimo koupací sezónu. V areálu hřišť jsou rovněž instalovány ruské kuželky, dva stoly pro stolní tenis a opodál u občerstvení dvě dráhy na minigolf. Sportovní náčiní je možno zapůjčit zdarma v půjčovně, která je součástí čisté zóny rekreačního bazénu. Součástí areálu je dále písečná pláž s jemným, bílým, křemičitým pískem anafukovací trampolínou o rozměrech 10 x 16 m určenou pro všechny věkové skupiny návštěvníků.

Dětský klub

Na prázdniny je pro děti připraven dětský klub v příjemném prostředí mladoboleslavského koupaliště. Rodiče budou moci svěřit své děti do rukou zkušených instruktorů každý všední den od 8:00 do 20:30 po celé letní prázdniny. V dětském klubu budou moci být děti od 5 do 12 let, pro které bude připraven bohatý program plný vodních radovánek, sportovních her, společenských her, malování atd. Cena dětského klubu je 170Kč za vstup dítěte a 180 Kč za stravu během celého dne včetně pitného režimu. Podmínkou přijetí je rodičovský podpis „Dokumentu o přijetí“, který obsahuje informace o dítěti a jehož součástí je i Souhlas se zpracováním osobních údajů /GDPR/.

Rodinný bazén

Bazén s výškou vodní hladiny od 0,5 m do 1,50 m nabízí především odpočinek a relaxaci, ale i možnost vyžití na uzavřené skluzavce pro starší děti a dospělé a na malých skluzavkách podoby draka nebo slona pro malé děti. Ochoz rekreačního bazénu tvoří čistá zóna ze zámkové dlažby, přístupná přes brodítka se sprchami. V čisté zóně jsou k dispozici návštěvníkům plážová lehátka a půjčovna různých podpůrných prostředků pro plavání. Pro nejmenší jsou připravena dvě nerezová brouzdaliště s fontánkou, mini vodním jezem, skluzavkou ve tvaru brontosaura a vodotryskem podoby delfína. K bazénu rovněž náleží jednoduché, leč funkční převlékárny a uzamykatelné skříňky pro uložení odložených věcí.

Občerstvení

je možno zakoupit v bufetu, který je součástí areálu, nabízí studené i teplé pokrmy, teplé a studené, nealkoholické i alkoholické nápoje, zmrzlinu a cukrovinky. Občerstvení je vybaveno pohodlným posezením se slunečníky. V areálu je také plážový bar s nabídkou atraktivních osvěžujících alkoholických, či nealkoholických koktejlů.

Provozní doba

Provozní doba celého areálu koupaliště v koupací sezóně:

Pondělí – Neděle

9:00 – 21:00

aktuální info o otevření/zavření na hlavní stránce www.saramb.cz

Provozní doba – bazén v Severním sídlišti:

Pondělí – Neděle

9:00 – 19:00

(pouze po dobu letních prázdnin!!!)

Provozní doba Dětský klub

Pondělí – Pátek

8:00 – 16:00

Ve všední dny po dobu letních prázdnin. Nástup dětí nejdéle do 9 hod. nebo po předchozí dohodě déle.

Komentář

Vážení rodiče, kapacita dětského klubu je omezená a v případě předem hlášených dětí se může stát, že v danou chvíli se zdá být nižší počet, ale je třeba počítat s již předem hlášenými dětmi. Tj. v daném okamžiku nemusí být klub naplněn, ale rezervované místo je bráno jako místo obsazené pokud není telefonicky popř. osobně zrušeno.

Provozní doba areálu hřiště mimo koupací sezónu:

Duben – září

Pondělí – Neděle

9:00 – 19:00

Říjen – březen

Pondělí – Neděle

9:00 – 17:00

Víceúčelové hřiště je součástí areálu městského koupaliště.

V koupací sezóně je přístupné jen pro návštěvníky koupaliště.

Ceník 2023

V koupací sezóně

Dospělí

170,- Kč / 150,- Kč MB karta (9:00-21:00)

Děti od 110 cm/6ti let věku do 15 let, studenti do 26 let, držitelé Janského plakety, senioři nad 62 let

110,- Kč / 90,- Kč MB karta (9:00-21:00)

Děti do 110 cm/6ti let věku

30,- Kč (9:00-21:00, odpolední, večerní)

Senioři nad 70 let, držitelé ZTP, ZTP/P

ZDARMA (9:00-21:00, odpolední, večerní)

Odpolední koupání 15:00 – 21:00

90,- Kč / 70,- Kč MB karta

Večerní koupání 18:00 – 21:00

60,- Kč / 40,- Kč MB karta

Rodinné vstupné (Rodinné vstupné jsou vždy dva dospělí a max 4 děti.)

rodiče zaplatí vždy cenu vstupného. Dítě nad 110cm/student do 26 let zaplatí 50 Kč.

Akceptujeme

Sodexo Flexipass CARD & Multisport

Hotovostní i bezhotovostní platby

Dětské hřiště a sportoviště

Dětské hřiště a sportovní hřiště mimo sezónu koupaliště (vstup z ul. Jičínská)

Zdarma

Dětské hřiště a sportovní hřiště při zaplacení vstupného na koupaliště

Zdarma

Dětský klub na Koupališti

Děti 5 – 12 let

180,- Kč vstup

(všední prázdninové dny 8:30 – 17:30)

200,- Kč strava (svačina, oběd, svačina, pitný režim)

Přijímáme pouze hotovostní platby

Bazén v Severním sídlišti

Dospělí

70,- Kč (celodenní vstupné)

Děti do 130 cm

30,- Kč (celodenní vstupné)

Senioři nad 70 let

Zdarma

Přijímáme pouze hotovostní platby

Kontakt

Koupaliště Mladá Boleslav

Vedoucí provozu

Jiří Zörkler

Pokladna